Proje Başvuru Çağrısı

Kurumsal >> Uluslararası >> İkili Proje Destekleri için eklendi

Türkçe

Önemli Hususlar

  • Proje yürütücüsü, araştırmacı ve danışmanların* TÜBİTAK - Araştırıcı Bilgi Sistemi (ARBİS) Veri Tabanına kayıtlı olmaları ve kayıtlarının güncel olması,
  • Proje yürütücüsü ve araştırmacıların Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet etmeleri (Yabancı uyruklu bir kişi Türkiye Cumhuriyeti sınırlarındaki bir kurum/kuruluşta görev yapmak koşulu ile projede yürütücü/araştırmacı olarak görev alabilir).

Ortak Proje Önerme ve Destekleme Koşulları

  • Ortak araştırma projesi önermek isteyen Türk bilim insanlarının, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri Çinli araştırmacı(lar) ile "proje ortağı" olarak anlaşmaları gerekmektedir.
  • vTürkiye'deki proje ortaklarının proje başvurularını elektronik başvuru sistemi üzerinden incelenmek üzere TÜBİTAK'a, Çinli proje ortaklarının ise CAS çevrimiçi başvuru sistemini kullanarak  (ARP) belirtilen tarih ve saatler dikkate alınarak tamamlamaları gerekmektedir. Tek taraflı başvurular kabul edilmemektedir.

Proje Başvuru Çağrısı

2568 – TÜBİTAK – CAS (Çin) İkili İşbirliği Programı 2022 Yılı Çağrısı

Türkiye ile Çin arasında bilim, teknoloji ve yenilik alanlarında işbirliğinin geliştirilmesini desteklemek amacıyla oluşturulan 2568 – TÜBİTAK-CAS (Çin) İkili İşbirliği Programı çağrısı açıldı. Program çerçevesinde açılan çağrılar ile iki ülke arasında bilim, teknoloji ve yenilik alanında sürdürülebilir ortaklıkların kurulması hedeflenmektedir.

Çağrı açılış tarihi: 23 Mart 2022

Çağrı kapanış tarihi:  27 Mayıs 2022, 17:00

Proje Başvuru Çağrısı

Türkiye ile Çin arasında bilim, teknoloji ve yenilik alanlarında işbirliğinin geliştirilmesini desteklemek amacıyla oluşturulan 2566 – TÜBİTAK – NSFC (Çin) İkili İşbirliği Programı çağrısı açıldı. Program çerçevesinde açılan çağrılar ile iki ülke arasında bilim, teknoloji ve yenilik alanında sürdürülebilir ortaklıkların kurulması hedeflenmektedir.

Çağrı açılış tarihi: 1 Mart 2022

Çağrı kapanış tarihi: 24 Mayıs 2022

Başvuru Tarihleri

Başvuru Tarihleri: 5 Nisan 2022-6 Haziran 2022, 23:59.

ÖNEMLİ UYARI: Sistemde yaşanabilecek yoğunluklar düşünülerek başvuruların son gün ve son saate bırakılmaması önerilmektedir. Başvuru tarih ve saatinden sonra sistem tekrar açılmayacaktır.  

Sayfalar

Subscribe to RSS - Proje Başvuru Çağrısı