BİDEB'in Burs ve Destek Programları Tanıtıldı

-A +A

 

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) tarafından “Burs ve Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi. Toplantıda yeni başlatılan 2214-B Yurt Dışı Müşterek Doktora Burs Programı da tanıtıldı.

Bilim insanları ve bilim insanı olma yolunda ilerleyen gençlere önemli destekler veren TÜBİTAK BİDEB, burs ve destek programlarını tanıttı. TÜBİTAK Feza Gürsey Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Doğuş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Elif Çepni, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akmaz, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamit Okur ile 103 farklı üniversiteden 117 akademisyen katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TÜBİTAK BİDEB Başkanı Prof. Dr. Şemsettin Türköz, bilimsel ve teknolojik ilerlemenin itici gücü olan insan kaynağının yetiştirilmesi ve desteklenmesine yönelik faaliyetleri yürüttüklerini açıkladı. Bilim insanlarına verdikleri burs ve destekleri düzenledikleri toplantılarda tanıttıklarını söyleyen Türköz, “Yeni başlatılan Girişimcilik Destek Programları da dâhil olmak üzere programlarımız konusunda farkındalığın arttırılması ve üniversitelerimizle olan iletişimi güçlendirmek amacıyla bir araya geldik” dedi.

TÜBİTAK’tan Yeni Bir Burs Programı
BİDEB’in düzenlediği toplantıda, 2012 yılı başvuruları 5-30 Kasım tarihleri arasında alınacak olan 2214-B kodlu ‘Yurt Dışı Müşterek Doktora Burs Programı’nın da tanıtımı yapıldı.

Açılış konuşmalarının ardından ‘Yurt Dışı Müşterek Doktora Burs Programı’nın Tanıtımı’, ‘YÖK Mevzuatının Tanıtımı’, ‘Ortak Doktora Protokollerine İlişkin Mevcut Örneklerin Tanıtımı’, ‘Yeni Burs ve Destek Programlarının Tanıtımı’ ve ‘Girişimcilik Destek Programlarının Tanıtımı’ başlıklarında akademisyen ve TÜBİTAK yetkililerince sunum yapıldı.

Tanıtım toplantısı soru-cevap bölümü ile son buldu.

 

Burs ve Destek Programları ile ilgili Sunumlar

Prof. Dr. Şemsettin TÜRKÖZ (Girişimcilik Destek Programları)

Dr. Harun YILMAZ (Yurt Dışı Müşterek Doktora Burs Programı)

Dr. Nuh ERDOĞAN (Yurt İçi Burs Programları)

Ortak Protokollere İlişkin Mevcut Örnekler ile ilgili Sunumlar

Prof. Dr. Kemal Önder ÇETİN (ODTÜ)

Yrd. Doç. Dr. Gönen EREN (Galatasaray Ü.)

Uzman Merve ÇALIMLI (İstanbul Teknik Ü.)

Fotoğraflar

19.03.2013 Burslar, Doktora Sonrası, Araştırma Burs Programları, 2218