TÜBİTAK’tan Savunma ve Güvenlik Teknolojileri Alanında Yeni Çağrı

-A +A

TÜBİTAK, Uçak Savunma Sistemi geliştirilmesine yönelik olarak yeni bir proje başlatıyor.

TÜBİTAK Savunma ve Güvenlik Teknolojileri Araştırma Destek Grubu (SAVTAG) tarafından yürütülecek olan proje kapsamında “Kızılötesi Tabanlı Füze İkaz Sistemi” geliştirilmesi planlıyor.

Proje kapsamında, uçak platformlarının hava savunma unsurlarına karşı kendini koruyabilmesi hedefleniyor. Geliştirilecek sistem ile uçakların kendisine doğru gelen tehdide yönelik karşı tedbir uygulayabilmesi için “Kızılötesi Tabanlı Füze İkaz Sistemi” geliştirilecek. Projenin aşamaları kızılötesi dedektör geliştirilmesi, prototipinin üretilmesi ve uçak entegrasyonu olarak belirlendi.

İki aşamalı olarak alınacak proje önerileri için birinci aşama çağrı başvuruları başladı. Proje teklifleri 13 Şubat 2015 tarihine kadar kabul edilecek. Proje başvurusu yapacak kuruluşların “1. Aşama Proje Öneri Formu”nu doldurarak projelerini TÜBİTAK’a elden teslim etmeleri gerekiyor. İlk defa proje başvurusu yapacak kuruluşların “Ar-Ge Yeteneği Öz Değerlendirme Formu”nu da doldurarak projelerini proje öneri formu ile birlikte teslim etmeleri gerekiyor.

“Hizmete Özel” gizlilik derecesinde yürütülecek olan proje, yürütücü kuruluşta çalışan ve projede görev alacak personelin “Şahıs Güvenlik Belgesi”ne de sahip olması gerekiyor.

Çağrı metni için tıklayınız.

09.12.2014 Destekler, Kamu, Ulusal Destek Programları, 1007