İç Anadolu Bölgesi TÜBİTAK Ar-Ge ve Yenilik Günü Düzenlendi

-A +A

TÜBİTAK tarafından, 16 Eylül 2010 tarihinde Kayseri’de, İç Anadolu Bölgesi’ne yönelik olarak “İç Anadolu Bölgesi TÜBİTAK Ar-Ge ve Yenilik Günü” düzenlendi.

Devlet Bakanı Prof. Dr. Mehmet AYDIN’ın himayelerinde düzenlenen “İç Anadolu Bölgesi TÜBİTAK Ar-Ge ve Yenilik Günü”ne, Kayseri, Sivas, Yozgat, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Aksaray illerinin valileri, belediye başkanları, üniversite rektörleri, il özel idaresi genel sekreterleri, sanayi ve ticaret odaları başkanları, Ar-Ge projesi yapan özel sektör temsilcileri, kamu araştırma enstitülerinin müdürleri ve yükseköğretim sektöründen temsilciler katıldı.

İç Anadolu Bölgesi’nde yapılan Ar-Ge ve yenilik çalışmalarını gözden geçirmek, ülkemizin Ulusal Ar-Ge ve Yenilik Sistemi’ndeki mevcut durumunu, ulusal ve uluslararası Ar-Ge destek olanaklarını katılımcılarla paylaşmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, etkinliğe katılan illerimizin bilim, teknoloji ve yenilik potansiyelini ortaya çıkararak, rekabet gücünü daha da artırmaya ve sürdürülebilir kılmaya yönelik görüş alışverişinde bulunuldu ve öneriler paylaşıldı.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Nüket Yetiş’in Sunuşu

FOTOĞRAFLAR

Fotoğrafların büyük hallerini görmek için üzerilerine tıklayın.

24.12.2012 Kurumsal, Politikalar, Arşiv