BİDEB 2250-Lisansüstü Bursları Performans Programı Çağrısı Açıldı

-A +A

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2250-Lisansüstü Bursları Performans Programı ilk çağrısı açıldı. Bu çağrı ile TÜBİTAK destekli projelerde görev alan doktora öğrencileri ve doktora sonrası araştırmacılara 6 aylık (Şubat-Temmuz 2022) performans bursu alma imkanı sağlanıyor.

Bursiyerlerin araştırma yapmaya teşvik edilmesi, proje aidiyetlerinin sağlanması, performans ve motivasyonlarının artırılması ve araştırma ekosisteminin güçlendirilmesi amacıyla geliştirilen 2250-Lisansüstü Bursları Performans Programı ile TÜBİTAK destekli projelerde bursiyer olarak yer alan doktora öğrencileri ile doktora sonrası araştırmacılar performansa dayalı burs alabilecek.

Projelerde bursiyer olarak yer alan doktora öğrencileri ile doktora sonrası araştırmacılara almakta oldukları burslara ek olarak 6 aylık dönemler halinde performans bursu ödenecek. Programın 2022 yılı 1. dönem başvuruları; Şubat-Temmuz 2022 dönemini kapsayacak şekilde 19 Ağustos 2022 tarihine kadar BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi üzerinden alınıyor.

Başvuruda yararlanmak üzere video ve sık sorulan sorular dosyaları hazırlanmıştır. 2250-Lisansüstü Bursları Performans Programı hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Program ile ilgili tüm sorularınızı bideb2250@tubitak.gov.tr adresine iletebilirsiniz.

01.08.2022 Burslar, Lisansüstü, Eğitim Burs Programları, 2250