2020 Yılı Nadir Hastalıklarda Avrupa Ortak Programı Uluslararası Ortak Çağrısı Ulusal Başvuruları İçin Son Tarih 23 Şubat 2020!

-A +A

22 farklı ülkeden fonlayıcı kuruluş ve Avrupa Komisyonu tarafından ortaklaşa desteklenecek Nadir Hastalıklarda Avrupa Ortak Programı (European Joint Programme on Rare Diseases - EJP RD) İkinci Uluslararası Ortak Çağrısı (Joint Transnational Call- JTC) “NADİR HASTALIKLARA KARŞI ETKİLİ TERAPİ GELİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK KLİNİK ÖNCESİ ARAŞTIRMALAR (Pre-Clinical Research to Develop Effective Therapies for Rare Diseases)”e  ülkemiz adına TÜBİTAK destek vermektedir.

Çağrıya katılım sağlayan ülkelerle fonlayıcı kuruluşlar ve başvuru süreçleri hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ BİLGİLER

  • İki aşamalı başvuru ve değerlendirme süreci izlenecek çağrıya ön-proje-önerisi ve tam-proje-önerisi olmak üzere iki ayrı başvuru alınacaktır. 
  • Türkiye’den çağrıya katılım sağlayacak araştırmacının TÜBİTAK’a ulusal başvuru yapması zorunludur. 
  • Türkiye’den çağrıya katılım sağlayacak araştırmacının TÜBİTAK’tan  talep edebileceği destek miktarı (Burs dâhil, PTİ ve kurum hissesi hariç)  
    • Proje koordinatörü olması halinde en fazla 1.440.000 TL 
    • Proje ortağı olması halinde en fazla 720.000 TL’dir.
  • Birinci aşama TÜBİTAK – Ulusal Online Başvuru sistemi 27 Ocak 2020 tarihinde başvurulara açılacaktır. Ulusal online başvurular için için son tarih 23 Şubat 2020; e-imzaların tamamlanması için son tarih ise 25 Şubat 2020’dir.
  • Türkiye’den başvuru yapacak araştırmacılar için Ulusal Başvuru Süreci ile ilgili bilgi notuna http://www.ejprarediseases.org/index.php/documents-jtc2020/ sayfasında “TUBITAK rules and terms for the national application”’na tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ULUSAL İRTİBAT NOKTASI

Dr. Jale Şahin
TÜBİTAK 
Uluslararası İşbriliği Daire Başkanlığı
İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürlüğü
EJPRD@tubitak.gov.tr

21.01.2020