15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Bayramı Mesajı

-A +A

15 Temmuz 2016 yılında, FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain kalkışmanın 3. Yıl dönümünde, şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyoruz. Ülkemizin kurum, kuruluş ve vatandaşlarına karşı girişilen hıyanet dolu kalkışma, ülkemizin kahramanlıklarla dolu tarihinde bir dönüm noktası yaşanmasına sebep olmuştur. Milletimizin ve devletimizin birlik, bağımsızlık ve bekasına canı pahasına sahip çıkan şehitlerimiz ve gazilerimiz 15 Temmuz gecesi bir destan yazmıştır. 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde FETÖ terör örgütüne karşı gösterilen bu kahramanca mücadelenin yıl dönümünde, TÜBİTAK olarak üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirmek için var gücümüzle çalışmaktayız. Her alanda güçlü ve lider bir ülke olma hedefiyle politika ve faaliyetlere yön veren TÜBİTAK, sorumluluğunun bilincinde hareket etmektedir. Ülkemizi karanlığa sürüklemeye çalışan FETÖ terör örgütü gibi yapılara karşı; milletimiz, devletimiz ve ülkemiz için 15 Temmuz gecesi olduğu gibi bugün de mücadelemizi bilimi, teknolojiyi ve hepsinden önemlisi gençlerimizi destekleyerek sürdürmekteyiz. FETÖ gibi yapıların ülkemizi hapsetmeye çalıştıkları karanlığın ancak bilim ve teknoloji üreten gençler ile aydınlatılacağının bilincindeyiz.  TÜBİTAK olarak gençlerimize, çocuklarımıza, ailelerimize bilimin ve teknolojinin yeşereceği ortamları hazırlamak için şimdiye kadar var gücümüzle çalıştık, şimdiden sonra da daha büyük bir şevkle çalışmaya devam edeceğiz. Bilim, teknoloji ve yenilik yoluyla ülkemizin gücüne güç katacağız, böylece bu ülke için canlarını feda eden tüm şehitlerimizin ve canlarını ortaya koyan tüm gazilerimizin emanetine sahip çıkacağız.

Bu vesileyle, TÜBİTAK olarak bir kez daha, 15 Temmuz gecesi bir kahramanlık destanı yazan ve azmiyle, iradesiyle, dayanışmasıyla o karanlık geceyi “Demokrasi ve Milli Birlik Bayramı”na çeviren milletimize şükranlarımızı sunuyoruz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun.


Prof. Dr. Hasan MANDAL
TÜBİTAK Başkanı

12.07.2019