Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması

-A +A

Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, araştırma ve geliştirme odaklı bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ön değerlendirme sonuçları belli oldu.

Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı ve Tarih olmak üzere 10 dalda düzenlenen yarışmaya bu yıl 22.254 öğrencinin hazırladığı toplam 13.775 proje başvurusu yapıldı. Geçen yıla oranla proje başvuru sayısında yaklaşık % 28 artış gözlenmiştir.

30 Mart - 2 Nisan 2015 tarihleri arasında 12 Bölge Merkezi ilde düzenlenecek olan Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmalarına projeleri ile katılacak öğrencilerin listelerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmaları Sergilenecek Projeler
Ankara Bölgesi İzmir Bölgesi
Erzurum Bölgesi Kayseri Bölgesi
Eskişehir Bölgesi Malatya Bölgesi
Konya Bölgesi Mersin Bölgesi
İstanbul Asya Bölgesi Samsun Bölgesi
İstanbul Avrupa Bölgesi Van Bölgesi

Listede isimleri bulunan öğrencilerden;

  • ebideb.tubitak.gov.tr adresinden kullanıcı girişi yapıldıktan sonra gelecek olan Ana Sayfa ekranındaki ÖNCEKİ BAŞVURULARIM listesinde bulunan 2204-Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması  (2015-1) satırına ait Bilgi/Belge Girişi kolonundaki butonu kullanarak giriş yaparak istenilen bilgileri doldurduktan sonra çıktısı alınacak formu (sistem 13 Mart 2015’te açılacaktır.)
  • Taahhütname,  Bilimsel Etik ve Proje Katkı Beyanı Formu ve her öğrenciye ait bir adet vesikalık fotoğrafı (fotoğrafın arkasına öğrencinin adı ve dalı yazılacaktır),
  • Proje özet, rapor ve planının (Microsoft Word dosyası haliyle) eklendiği CD’yi,

en geç 20 Mart 2015 tarihi saat 17.00’a kadar Bölge Koordinatörlüğü adresine göndermeleri beklenmektedir. Bu tarihe kadar istenilen belgeleri göndermeyenlerin sergiye katılmayacakları varsayılacaktır.

Sonuçlara ilişkin bilgiler başvuru yapan öğrencilerin e-posta adreslerine gönderilecektir.

Taahhütname ve Bilimsel Etik ve Proje Katkı Beyanı Formlarına ulaşmak için tıklayınız.

Stant Ölçüleri için tıklayınız.

Bölge Sergi Alanları için tıklayınız.

27.03.2015 Yarışmalar, Araştırma Projeleri Yarışmaları