EMBO Uzun Dönem Bursları İçin Başvurular Artık Sürekli Açık!

-A +A

EMBO, Yaşam bilimleri alanında araştırma faaliyetleri gerçekleştiren genç bilim insanlarının doktora sonrası çalışmalarında finansal kaynak sağlama olanağını artırmak için Uzun Dönem Burs Programı’nda (Long Term Fellowship-LTF) önemli bir değişiklik yaptı. Bu değişikliğe göre, anılan burs programı LTF’ye başvurular, yılda iki kereden sürekli açık hâle getirildi. Bundan sonra, LTF’den faydalanmak isteyen araştırmacılarımız, tüm yıl programa başvuruda bulunabilir.

Bununla beraber, EMBO LTF başvurularının değerlendirmesi Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere yılda iki kere toplanan Değerlendirme Komitesi tarafından yapılacak.  Bu sebeple, 11 Ağustos 2017 tarihine kadar yapılan başvurular için sözlü mülâkatlar Ekim 2017’de yapılacakken, Kasım 2017’de değerlendirmeler tamamlanacak. Sonuçlar, Aralık’ın ilk haftası açıklanacak.

Notlar:

EMBO destek ve programlarıyla ilgili tüm sorularınızı TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürlüğü’nden EMBO Ulusal İrtibat Noktası Dr. Jale ŞAHİN’e, embo@tubitak.gov.tr, iletebilirsiniz.

14.04.2017 Burslar, Lisansüstü, Uluslararası Burslar, EMBO