2214-A Yurt Dışı Doktora Sırası Araştırma Burs Programı

-A +A

DUYURU: Değerli araştırmacımız, Ülke olarak Cumhuriyet tarihimizin en büyük felaketini hep birlikte yaşıyoruz. Bu elem ve acı hadisenin yaralarını sarmak için Devletimizin tüm kurum ve kuruluşları teyakkuz halinde çalışmalarını sürdürmektedir.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı olarak, 2022 yılı 2. dönem 2214-A Yurt Dışı Doktora Sırası Araştırma Burs Programı sonuçlarını bugün itibariyle ilan etmiş bulunmaktayız.

Başvuru sahipleri, başvuru durumları ile ilgili sonucu, online başvuru sisteminden (ebideb.tubitak.gov.tr) kullanıcı girişi yaparak “Başvurularım” alanından görebilirler.
Burs almaya hak kazananlar destek üst yazılarını pys.tubitak.gov.tr adresinden kullanıcı girişi yaparak indirebilirler.

Destek kararı olumsuz sonuçlanan araştırmacılarımızın ret raporları 15 Mart 2023 tarihinde pys.tubitak.gov.tr web adresinden erişime açılacaktır.  2023 Yılı çağrı planlaması yeniden değerlendirileceği için ilerleyen günlerde web sayfamızdan duyurulacaktır.

2022 yılı 2. dönem burs almaya hak kazananlar listesi için tıklayınız.

Duyuru: Burs miktarları Ocak 2023 burslarından itibaren geçerli olmak üzere güncellenmiştir. Aylık burs miktarı Avrupa ülkeleri için en fazla 1.700 Avro, Diğer ülkeler için en fazla 1.900 Amerikan doları kadardır (bkz. ülkelere göre burs miktarları).

     

    2214-A Yurt Dışı Doktora Sırası Araştırma Burs Programı 2022 yılı 2. dönem çağrı duyurusuna aşağıdaki görsele tıklayarak ulaşabilirsiniz.

                                            

    Güncel araştırma önerisine ulaşmak için tıklayınız.