Burslar

Türkçe

Burs Süresi ile İlgili İşlemler

 1. Bursiyerin araştırmasını TÜBİTAK tarafından kendisine tahsis edilen süre içerisinde bitirmesi esastır. Bu süre içerisinde araştırmasını tamamlayamayan ve 24 aydan kısa süre ile desteklenen bursiyerler burs süresinin bitimine en az 2 ay kala aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte süre uzatımı talep edebilirler.
 • Burs süre uzatımı talep formu,
 • Talep edilen ek sürede yapılacak çalışmalara ilişkin çalışma raporu,

TÜBİTAK Destekli Projelerde Görev Alma / TÜBİTAK Desteklerinden Yaralanma

  TÜBİTAK’ın yürüttüğü diğer programlardan ya da desteklediği projelerden burs, ücret, proje teşvik ikramiyesi (PTİ) vb. hakkı elde edenlerin bu program kapsamında desteklenmeleri durumunda burslarını başlatabilmeleri için burs, ücret, PTİ vb haklarından feragat etmesi gerekmektedir. Bu koşullarda projelerine devam etmelerinde sakınca yoktur.

   

  2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2020 Yılı 1. Dönem Sonuçları Açıklandı

  TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği Programı 2020 yılı 1. dönem başvuru sonuçları açıklanmıştır.

  Başvuru sahipleri, başvuru durumları ile ilgili sonucu, online başvuru sisteminden (ebideb.tubitak.gov.tr) kullanıcı girişi yaparak “Başvurularım” alanından görebilirler.
   

  Türkçe

  İzleme

  Projelere Bursiyer Dahil Edilmesi için Yapılması Gerekenler

  Projelere dahil edilecek bursiyerlerin, proje sözleşmesinin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 1 yıl içinde belirlenmesi gerekmektedir.

  Geçmiş Dönem Verileri

  2019 yılı 1. dönem başvurularına dair bilgiler aşağıdaki gibidir:

  Başvuruda bulunan 337 kişiden 319’u bilimsel değerlendirmeye alınmıştır. Toplamda 168 kişi desteklenmiştir. Başvuruda bulunan adayların %49’u, bilimsel değerlendirmeye giren adayların %52’si desteklenmiştir.

  Çift Burs Başvurusu ve Başarı Kriterleri

  2211-C Yurt İçi Öncelikli Alanlar Doktora Burs Programı ve 2244 Sanayi Doktora programı bursiyerlerinden, burs ödemeleri devam ederken kayıtlı oldukları akademik programla ilgili eğitim ve/veya araştırma amacıyla yurt dışına gidecek olan bursiyerlere 2214-A Yurt Dışı Doktora Sırası Araştırma Burs Programı’nın başvuru koşullarını, aşağıda yer alan belgede sıralanan başarı kriterlerinden en az ikisini sağlamaları ve son başvuru dönemine başvuru yapmış olmaları halinde bilimsel değerlendirmeye alınmadan en fazla 6 ay olmak üzere yurt dışı araştırma desteği sağlanac

  Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) Başvurularının Değerlendirmeleri Tamamlandı!

  TÜBİTAK tarafından COVID-19’un teşhis ve tedavisine yönelik projelerde görev alacak araştırmacılara teşvik ve destek amacıyla başlatılan Stajyer Araştırmacı Burs Programı’na (STAR) 12 günde 70 farklı projeyle 340 öğrenci ve araştırmacı başvurdu.

  Koronovirüs’e karşı mücadeleye yönelik kamu destekli Ar-Ge projelerinde çalışmak isteyen öğrenci ve araştırmacılarımızın kısa sürede yoğun ilgi gösterdiği Programa başvurular 8 Nisan’da başlayıp 20 Nisan tarihinde sona erdi.

  Türkçe

  2209-B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri Desteği Programı 2019 Yılı 3. Dönem Sonuçları

  TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen 2209-B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri Desteği Programı 2019 yılı 3. dönem başvuru sonuçları açıklanmıştır.

  Başvuru sahipleri, başvuru durumları ile ilgili sonucu, online başvuru sisteminden (ebideb.tubitak.gov.tr) kullanıcı girişi yaparak “Başvurularım” alanından görebilirler.

  Türkçe

  Sayfalar

  Subscribe to RSS - Burslar