Burslar

Türkçe

BİÇABA Birlikte Çalışıp Birlikte Başaracağız Burs Programı Sonuçları Açıklandı

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremlerin etkilediği illerde, afetten doğrudan etkilenen lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile doktora sonrası araştırmacıların TÜBİTAK Merkez ve Enstitülerinde yürütülen veya TÜBİTAK tarafından desteklenen araştırma projelerinde yer almalarını sağlamak amacıyla başlatılan BİÇABA-Birlikte Çalışıp Birlikte Başaracağız Prog

Türkçe

Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2022/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları Belli Oldu

“Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2022 yılı 2. dönemine yapılan değerlendirilmiş ve destek almaya hak kazanan projeler belirlenmiştir.

 

Türkçe

BİDEB 2211-Yurt İçi Doktora Burs Programları 2023 Yılı 1. Dönem Çağrıları Başvuruya Açıldı

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2211-Yurt İçi Doktora Burs Programları 2023 yılı 1. dönem çağrıları başvuruya açıldı. Başvurular, 31 Mart 2023 saat 17:30’a kadar BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi üzerinden alınacak.

Türkçe

BİDEB 2210-Yurt İçi Yüksek Lisans Burs Programları 2023 Yılı 1. Dönem Çağrıları Başvuruya Açıldı

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2210-Yurt İçi Yüksek Lisans Burs Programları 2023 yılı 1. dönem çağrıları başvuruya açıldı. Başvurular, 31 Mart 2023 saat 17:30’a kadar BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi üzerinden alınacak.

Türkçe

2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarına 9 alanda toplam 511 proje başvurusu gerçekleşti ve bu projeler 32 jüri üyesi tarafından değerlendirildi. Yapılan ön değerlendirme sonucunda dokuz alanda toplam 111 proje final yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Türkçe

2221 - Konuk veya Akademik İzinli (Sabbatical) Bilim İnsanı Destekleme Programı Kapsamında Deprem Araştırmaları Çağrısı Açılıyor!

Ülke olarak Cumhuriyet tarihimizin en büyük felaketini hep birlikte yaşıyoruz. Bu zor sürecin yaralarını sarabilmede en önemli haklı beklenti gelecekte bu tür afetlerin yaşanmaması için gerekli girişimlerde bulunulmasıdır. Bu da ancak bilim temelli bir yaklaşım ve çözümlerle mümkün olabilecektir.

Türkçe

BIOTIN Projesi “Biyomedikal Araştırmaları ” Alanında Doktora Yapmak İsteyen Genç Araştırmacıları Bekliyor

TÜBİTAK BİDEB’in MSCA–COFUND programına başvuruları teşvik etmek için açmış olduğu 2236-B MSCA-COFUND Burs Programlarına Katkı Fonu Programı kapsamında desteklenmekte olan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) BIOTIN projesi kapsamında “Biyomedikal Araştırmaları" alanında doktora yapmak isteyen 10 genç araştırmacı arıyor.

Türkçe

BİDEB 2250-Lisansüstü Bursları Performans Programı 2023 Yılı 1. Dönem Çağrısı Açıldı

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2250-Lisansüstü Bursları Performans Programı 2023 yılı 1. dönem çağrısı başvuruya açıldı. Başvurular, 13 Mart 2023 saat 17:30’a kadar BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi (https://ebideb.tubitak.gov.tr) üzerinden alınacak.

Türkçe

Sayfalar

Subscribe to RSS - Burslar