2209-B - Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı

-A +A

DUYURU: TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen “2209-B - Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı” 2022/1 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı.

Başvuru durumu ile ilgili sonuçlar, BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi (e-bideb.tubitak.gov.tr) üzerinden kullanıcı girişi yapılarak “Başvuru Durumu” alanından görülebilir.

2209-B Programı 2022/1. dönem çağrı sonucuna ilişkin, destek hakkı kazananların toplu listesine ulaşmak için tıklayınız.

DUYURU: 2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2022 yılı 2. dönem çağrısı için son başvuru tarihi 17.11.2022'ye kadar uzatılmıştır.

2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı 2022 yılı 2. dönem çağrısı başvuruya açılmıştır.

İlgili öğrenciler hazırladıkları araştırma projeleri ile 10 Ekim 2022 - 17 Kasım 2022 (17.30) tarihleri arasında TÜBİTAK Yönetim Bilgi Sistemi (https://tybs.tubitak.gov.tr) üzerinden programa başvuru yapabileceklerdir. Ayrıntılı bilgi için aşağıda yer alan çağrı duyurumuzu inceleyebilirsiniz. Başvuru sırasında yalnızca Proje Araştırma Önerisi Belgesinin yüklenmesi zorunludur. Bilimsel değerlendirme sonrasında desteğe hak kazanan kişilerden Bölüm Onay Yazısı, Sanayi Onay Yazısı, Taahhütname ve gerekli olması halinde Etik Kurul İzin belgesi talep edilecektir. Proje Araştırma Önerisi dosyası hazırlarken program web sayfamızdaki güncel proje önerisi şablonunun kullanılması ve pdf formatında yüklenmesi gerekmektedir.

2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı 2022 yılı 2. dönem Çağrı Duyurusu için aşağıdaki görsele tıklayınız.

                                     

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen “2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2021/3 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı.
 
2209-B Programı 2021/3. dönem çağrı sonucuna ilişkin, destek hakkı kazananların listesi ve üniversitelere göre başvuru/destek sayıları listelerini görmek için tıklayınız.
 
Başvuru durumu ile ilgili sonuçlar, BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi (e-bideb.tubitak.gov.tr) üzerinden kullanıcı girişi yapılarak “Başvuru Durumu” alanından da görülebilir.

 

Program ile İlgili Dilekçe Örnekleri:

2209-B programı ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz dilekçe örnekleri için tıklayınız.

DUYURU: Program kapsamında yapılan değişiklik ile Özel Sektör Kuruluşu 5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun kapsamında Ar-Ge veya tasarım merkezi belgesi almış Ar-Ge birimlerine sahip Türkiye’de yerleşik sermaye şirketleri veya 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamındaki teknoparklar bünyesinde yerleşik sermaye şirketleri veya 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu kapsamında faaliyet gösteren sanayi kuruluşları olması gerekmektedir. 

Ar-Ge merkezleri listesine ulaşmak için tıklayınız.

Tasarım merkezleri listesine ulaşmak için tıklayınız.