2209-A - Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı

-A +A

DUYURU: TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2022/1 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı.

Başvuru durumu ile ilgili sonuçlar, BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi (e-bideb.tubitak.gov.tr) üzerinden kullanıcı girişi yapılarak “Başvuru Durumu” alanından görülebilir.

2209-A Programı 2022/1. dönem çağrı sonucuna ilişkin, destek hakkı kazananların toplu listesine ulaşmak için tıklayınız.

DUYURU: 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2022 yılı 2. dönem çağrısı için son başvuru tarihi 17.11.2022'ye kadar uzatılmıştır.

2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2022 yılı 2. dönem çağrısı başvuruya açılmıştır.

İlgili öğrenciler hazırladıkları araştırma projeleri ile 10 Ekim 2022 - 17 Kasım 2022 (17.30) tarihleri arasında TÜBİTAK Yönetim Bilgi Sistemi (https://tybs.tubitak.gov.tr) üzerinden programa başvuru yapabileceklerdir. Ayrıntılı bilgi için aşağıda yer alan çağrı duyurumuzu inceleyebilirsiniz. Başvuru sırasında yalnızca Proje Araştırma Önerisi Belgesinin yüklenmesi zorunludur. Bilimsel değerlendirme sonrasında desteğe hak kazanan kişilerden Bölüm Onay Yazısı, Taahhütname ve gerekli olması halinde Etik Kurul İzin belgesi talep edilecektir. Proje Araştırma Önerisi dosyası hazırlarken program web sayfamızdaki güncel proje önerisi şablonunun kullanılması ve pdf formatında yüklenmesi gerekmektedir.

2209-A programı 2022 yılı 2. dönem Çağrı Duyurusuna ulaşmak için aşağıdaki görsele tıklayınız.

                                         

 
 

Program ile İlgili Dilekçe Örnekleri:
2209-A programı ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz dilekçe örnekleri için tıklayınız.

Programın amacı, üniversitelerde öğrenim görmekte olan ön lisans ve lisans öğrencilerini, projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmektir.