2205 - Lisans Burs Programı

-A +A

ÖNEMLİ DUYURU (22.03.2022): BİDEB 2205-Lisans Burs Programı 2022 yılı 1. dönem çağrıları 31 Mart 2022’de açılacaktır. Başvurular 20 Nisan 2022 saat 17:30’a kadar BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi (e-bideb) üzerinden yapılacaktır.

ÖNEMLİ DUYURU (01.03.2022): E-devlet (ÖSYM, YÖK vb.) entegrasyonu sayesinde Mart ve Ekim izleme dönemlerinde bursiyerlerin BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemine (e-bideb) öğrenci belgesi ve transkript yükleme zorunluluğu kaldırılmıştır. Bu nedenle, İzleme Sistemi bursiyerlerimize açılmayacak, genel ağırlıklı not ortalaması, aktif/pasif öğrencilik durumu, kayıt dondurma gibi kontroller TÜBİTAK tarafından YÖK Bilgi Sistemi (YÖKSİS) üzerinden yapılacaktır.

Başvuru sahipleri, başvuru durumları ile ilgili sonucu, BİDEB Başvuru ve İzleme Sisteminden (ebideb.tubitak.gov.tr) kullanıcı girişi yaparak “Başvurularım” alanından görebilirler.

Bu programın amacı; temel bilimler ile sosyal ve beşeri bilimlere yönelimi teşvik etmek, TÜBİTAK tarafından yürütülen bilim olimpiyatları ve proje yarışmalarında başarılı olmuş öğrencileri desteklemek, yaratıcı ve araştırmacı yönlerini ortaya çıkarıp gelişmelerini sağlamak, bilimsel düşünme ve araştırıcılığa yatkınlıklarını geliştirerek geleceğin bilim insanları olarak yetişmelerini sağlamak için lisans eğitim bursu vermektir.
 
2205 Lisans Burs Programı burs miktarları için tıklayınız.
 
2205 Lisans Burs Programı taahhütnamesi için tıklayınız.
 
2205