Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi Veri Toplama

-A +A

Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi Veri Toplama Süreci
Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu’nun 23. Toplantısında alınan “Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi Oluşturulması” kararı kapsamında veri toplama sürecinin YÖK tarafından sağlanan üniversite listesini kapsayacak şekilde başlatılmasına ve verilerin ilgili Kurumlardan istenmesine karar verilmiştir.

Veri formu Excel’in doldurulması aşamasında formatta değişiklik yapılmaması, verilerin ve gerekli görülen ek sayısal bilgilerin excel ortamında, sayısal olmayan bilgilerin ise word ortamında gönderilmesi, verisi sağlanamayan hücrelerin ise boş bırakılmayıp “veri yok”  ifadesinin eklenmesi önem arz etmektedir.

Bakanlığınıza / Kurumunuza ait veri formuna erişmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız:

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
KOSGEB
Türk Patent Enstitüsü
Türkiye Bilimler Akademisi
Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı
TÜBİTAK ULAKBİM
Yükseköğretim Kurulu

Endeks kapsamında Bakanlığınızdan/Kurumunuzdan istenen verilerin 20 Temmuz 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar resmi yazı ve e-posta (politikalar@tubitak.gov.tr) ile TÜBİTAK Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Daire Başkanlığı’na iletilmesi gerekmektedir.

Konuyla ilgili gelebilecek soru ve talepler konusunda yardımcı olmak üzere TÜBİTAK’ta bir destek masası oluşturulmuş olup, görevli personelin bilgileri aşağıda verilmektedir:
Yasemin ASLAN – Nihan TILTAK – Özlem DOĞAN
TÜBİTAK
Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Daire Başkanlığı
Tel         : 312-4685300 / 1276 – 2369 –  2786
Faks     : 312-4673659
E-posta: politikalar@tubitak.gov.tr
 

25.12.2012