1711 Yapay Zekâ Ekosistem Çağrısı

-A +A

Yapay zekâ teknolojilerinin müşteri kuruluşların ihtiyaçları doğrultusunda ürün ya da çözümlere dönüştürülmesine katkı sağlamayı ve Türkiye Yapay Zekâ Ekosistemini harekete geçirmeyi amaçlayan 1711-YZE-2022 kodlu Yapay Zekâ Ekosistem Çağrısı açılmıştır.

Program kapsamında ilk aşamada dört öncelikli alan desteklenecektir. Bu öncelikli alanlar:

(1) Akıllı Üretim Sistemleri,

(2) Akıllı Tarım, Gıda ve Hayvancılık,

(3) Finans Teknolojileri,

(4) İklim Değişikliğinin Etkileri olarak belirlenmiştir.

 

Bu destek modelinde, yapay zekâ çözümlerine ihtiyaç duyan müşteri kuruluşların, teknoloji sağlayıcı olarak en az bir KOBİ statüsündeki şirket, bu konuda tecrübeli en az bir üniversite araştırma laboratuvarı/merkezi ya da kamu araştırma merkezi/enstitüsü ve TÜBİTAK Yapay Zekâ Enstitüsü ile konsorsiyum oluşturmaları beklenmektedir. Proje başvurusu yapacak konsorsiyumun başvuru öncesi bir iş birliği sözleşmesi imzalaması gerekmektedir.

Çağrı takvimi aşağıda verilmiştir. Başvurular https://eteydeb.tubitak.gov.tr internet adresinden çevrim içi (online) gönderilecektir.

Çağrının açılış tarihi: 11 Şubat 2022

Kuruluş bazlı ön kayıt son tarihi: 13 Mayıs 2022, saat: 17:30

Çağrı kapanış tarihi: 23 Mayıs 2022, saat 23:59

NOT: Ayrıntılar ve açıklamalar için çağrı duyurusuna bakınız.

Başvurulan projelerin bütçesi Genel Gider, Proje Teşvik İkramiyesi ve Kurum Hissesi hariç en fazla 2.000.000 TL (iki milyon Türk Lirası) olacaktır.  Proje süresi en fazla 18 aydır.

1711 - Yapay Zekâ Ekosistem 2022 çağrısı duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.

1711 - Yapay Zekâ Ekosistem 2022  çağrısı kapsamında TÜBİTAK Yapay Zekâ  Enstitüsü ile imzalanacak işbirliği protokolü taslağına buradan ulaşabilirsiniz.