2237-B Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı

-A +A
Duyuru
DUYURU (03.01.2024): Destek miktarları güncellendi!
2237-B Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı Destek Üst Limiti 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 195.000 TL olmuştur.
Duyuru
ÖNEMLİ DUYURU (11.10.2023): TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından TÜBİTAK logosunun kullanımı hususunda mevzuat değişikliği yapılmıştır. Her türlü duyuru ve yayında TÜBİTAK desteğinin belirtilmesi ve TÜBİTAK logosunun kullanılması zorunludur (Tabi olduğu mevzuat gereği logonun kullanılamayacağı tez, makale vb. durumlar hariç). TÜBİTAK logosu, TÜBİTAK internet sayfasında yer alan şekil ve standartlara uygun olarak kullanılmalıdır. Bu nedenle, bundan sonra gerçekleştirilecek bilimsel etkinliklerde TÜBİTAK desteğinin belirtilmesi ve TÜBİTAK logosunun kullanılması zorunludur. Programın e-posta adresi üzerinden (varsa) sorularınızı iletebilirsiniz.
Duyuru
DUYURU (22.12.2023): 2023 yılı 3.dönem başvuru sonuçları açıklanmıştır. Durumunuza ebideb.tubitak.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

2237-B Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı 2024 yılı başvuru tarihleri açıklanmıştır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Program kapsamında; TÜBİTAK’ın ulusal ve uluslararası programlarına yönelik Ar-Ge ve yenilik projelerinin nicelik ve niteliklerinin artırılması amacıyla düzenlenen teorik ve uygulamalı proje yazma eğitimleri desteklenir. Bu doğrultuda, proje hazırlama sürecinde yer alan bilimsel yaklaşımlar, proje yönetimi, bütçelendirme, değerlendirme aşamasında göz önünde bulundurulması gereken hususlar ile araştırma projesi hazırlama tekniklerinin öğretilmesine yönelik yurt içinde düzenlenen (çevrimiçi etkinlikler dâhil) etkinliklere destek sağlanır.

2237-B Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı sonuçlarına E-BİDEB sistemine giriş yapılarak ulaşılabilir. E-BİDEB sistemine giriş yapmak için tıklayınız.
 
Çağrı duyurusuna aşağıdaki görsele tıklayarak ulaşabilirsiniz.