Proje Başvuru Çağrısı

Kurumsal >> Uluslararası >> İkili Proje Destekleri için eklendi

Türkçe

Proje Başvuru Çağrısı

TÜBİTAK ile Pakistan Bilim Vakfı (PSF) arasında imzalanan Bilim ve Teknoloji Alanında İşbirliği Protokolü uyarınca, ortak araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) projeleri desteklenecektir.

TÜBİTAK-PSF Ortak Ar-Ge Projesi Çağrısı 01 Temmuz – 30 Eylül 2015 tarihleri arasında açık kalacaktır.

Çağrı kapsamında öncelikli alanlar aşağıdaki gibidir;

Proje Başvuru Çağrısı

TÜBİTAK ile Japonya Bilimi Destekleme Kurumu (JSPS) arasında imzalanmış olan, Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Anlaşması çerçevesinde ortak projeler desteklenmektedir. Ortak araştırma projesi önerme ve destekleme koşulları aşağıda yer almaktadır.

Ortak araştırma projesi önermek isteyen Türk bilim insanlarının, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri bir Japon araştırma kuruluşunda çalışan araştırmacı(lar) ile "proje ortağı" olarak anlaşmaları gerekmektedir.

Proje Başvuru Çağrısı

TÜBİTAK ile Birleşik Meksika Devletleri Ulusal Bilim ve Teknoloji Kurumu (CONACYT) arasında 29 Eylül 2014 tarihinde imzalanmış olan “Agreement on Cooperation in Science and Technology Between The Scientific and Technological Research Council of Turkey and The National Council of Science and Technology of the United Mexican States” çerçevesinde ortak araştırma projeleri desteklenecektir.

Proje Başvuru Çağrısı

TÜBİTAK ile Kırgızistan Cumhuriyeti Ulusal Bilimler Akademisi (National Academy of Sciences of the Kyrgyz Republic - NAS KR) arasında 2014 yılında imzalanan Bilim ve Teknoloji Alanında İşbirliği Protokolü uyarınca, ortak araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) projeleri desteklenecektir.

TÜBİTAK - NAS KR Ortak Ar-Ge Projesi Çağrısı 23 Şubat 2015 – 14 Ekim 2015 tarihleri arasında açık kalacaktır.

Ortak Ar-Ge projesi önerme ve destekleme koşulları aşağıda yer almaktadır:

Proje Başvuru Çağrısı

TÜBİTAK İLE FRANSA ULUSAL ARAŞTIRMA AJANSI (ANR)
ARASINDAKİ İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI ÇERÇEVESİNDE PROJE ÖNERİLERİ

TÜBİTAK ile Fransa Ulusal Araştırma Ajansı (Agence Nationale de la Recherche - ANR) arasında mevcut 27 Ocak 2014 tarihli İşbirliği Protokolü çerçevesinde 2015-2018 yıllarında ortak araştırma projeleri desteklenecektir. Ortak proje önerme ve destekleme koşulları aşağıda yer almaktadır:

Proje Başvuru Çağrısı

TÜBİTAK ile G.Kore Ulusal Araştırma Merkezi (NRF) arasında imzalanmış olan, Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Anlaşması ve Uygulaması Protokolü çerçevesinde ortak projeler desteklenmektedir. Ortak araştırma projesi önerme ve destekleme koşulları aşağıda yer almaktadır.

Ortak araştırma projesi önermek isteyen Türk bilim insanlarının, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri bir G.Koreli araştırma kuruluşunda çalışan araştırmacı(lar) ile "proje ortağı" olarak anlaşmaları gerekmektedir.

Sayfalar

Subscribe to RSS - Proje Başvuru Çağrısı