Proje Başvuru Çağrısı

Kurumsal >> Uluslararası >> İkili Proje Destekleri için eklendi

Türkçe

Proje Başvuru Çağrısı

TÜBİTAK İLE FRANSA ULUSAL ARAŞTIRMA AJANSI (ANR)
ARASINDAKİ İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI ÇERÇEVESİNDE PROJE ÖNERİLERİ

TÜBİTAK ile Fransa Ulusal Araştırma Ajansı (Agence Nationale de la Recherche - ANR) arasında mevcut 27 Ocak 2014 tarihli İşbirliği Protokolü çerçevesinde 2015-2018 yıllarında ortak araştırma projeleri desteklenecektir. Ortak proje önerme ve destekleme koşulları aşağıda yer almaktadır:

Proje Başvuru Çağrısı

TÜBİTAK ile G.Kore Ulusal Araştırma Merkezi (NRF) arasında imzalanmış olan, Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Anlaşması ve Uygulaması Protokolü çerçevesinde ortak projeler desteklenmektedir. Ortak araştırma projesi önerme ve destekleme koşulları aşağıda yer almaktadır.

Ortak araştırma projesi önermek isteyen Türk bilim insanlarının, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri bir G.Koreli araştırma kuruluşunda çalışan araştırmacı(lar) ile "proje ortağı" olarak anlaşmaları gerekmektedir.

Proje Başvuru Çağrısı

TÜBİTAK İLE SLOVENYA ARAŞTIRMA KURUMU (SLOVENIAN RESEARCH AGENCY- ARRS) ARASINDAKİ İŞBİRLİĞİ ÇERÇEVESİNDE 2014 YILI ÇAĞRISI

TÜBİTAK ile Slovenya Araştırma Kurumu (ARRS) arasında 19 Nisan 2001 “Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Anlaşması” çerçevesinde 2015-2017 yıllarında ortak araştırma projeleri desteklenecektir. Program son başvuru tarihi 03 Ekim 2014'tür.

Ortak proje önerme ve destekleme koşulları aşağıda yer almaktadır:

Proje Başvuru Çağrısı

TÜBİTAK İLE RUSYA TEMEL ARAŞTIRMALAR VAKFI (RFBR) ARASINDAKİ
BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK İŞBİRLİĞİ PROGRAMI ÇERÇEVESİNDE

2015-2016 ORTAK PROJE ÇAĞRISI

 

TÜBİTAK ile Rusya Temel Araştırma Vakfı (Russian Foundation for Basic Research - RFBR) arasında mevcut 10 Aralık 2007 tarihli “Bilimsel İşbirliği Mutabakat Zaptı” ve yine aynı tarihli “Uygulama Yönergesi” çerçevesinde, 2014-2015 döneminde ortak araştırma projeleri desteklenecektir.

Proje Başvuru Çağrısı

TÜBİTAK ile Slovak Bilimler Akademisi arasında mevcut 2 Nisan 1997 tarihli “Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Anlaşması” ve 28 Ocak 2002 tarihinde Kurumumuz tarafından, 12 Şubat 2002 tarihinde Slovak Bilimler Akademisi tarafından imzalanan Uygulama Programı uyarınca, ortak projeler desteklenecektir.

Ortak proje önerme ve destekleme koşulları aşağıda yer almaktadır:

Proje Başvuru Çağrısı

TÜBİTAK ile Moğolistan Bilimler Akademisi (Mongolian Academy of Sciences – MAS) arasında 02 Kasım 2006 tarihinde imzalanan “Bilim ve Teknoloji İşbirliği Anlaşması” uyarınca, Kurumumuz ve MAS tarafından ortak araştırma ve geliştirme projeleri desteklenecektir.

Ortak proje önerme ve destekleme koşulları aşağıda yer almaktadır:

Ortak araştırma projesi önermek isteyen Türk bilim insanlarının projeyi birlikte gerçekleştirecekleri Moğolistan’dan araştırmacı(lar) ile “proje ortağı” olarak anlaşmaları gerekmektedir.

Sayfalar

Subscribe to RSS - Proje Başvuru Çağrısı