Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması

-A +A
Yazıcı-dostu sürüm

Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve beşeri bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, araştırma ve geliştirme odaklı bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen 45. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ön değerlendirme sonuçları belli oldu.

Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Sosyoloji, Psikoloji ve Tarih olmak üzere 9 dalda düzenlenen yarışmaya bu yıl 17.486 öğrencinin hazırladığı toplam 10.418 proje başvurusu yapıldı. Geçen yıla oranla yaklaşık % 41 artış gözlendi.

17-20 Mart 2014 tarihleri arasında 12 Bölge Merkezi ilde düzenlenecek olan Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmalarına projeleri ile katılacak öğrencilerin listelerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmaları Sergilenecek Projeler
Ankara Bölgesi İzmir Bölgesi
Erzurum Bölgesi Kayseri Bölgesi
Eskişehir Bölgesi Malatya Bölgesi
Isparta Bölgesi Mersin Bölgesi
İstanbul Asya Bölgesi Samsun Bölgesi
İstanbul Avrupa Bölgesi Van Bölgesi

Listede isimleri bulunan öğrencilerden;

  • ebideb.tubitak.gov.tr aadresinden kullanıcı girişi yapıldıktan sonra gelecek olan Ana Sayfa ekranındaki ÖNCEKİ BAŞVURULARIM listesinde bulunan 2204-Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması  (2014-1) satırına ait Bilgi/Belge Girişi kolonundaki butonu kullanarak giriş yaparak istenilen bilgileri doldurduktan sonra çıktısı alınacak formu (sistem 24 Şubat 2014’te açılacaktır.)
  • Taahhütname,  Bilimsel Etik ve Proje Katkı Beyanı Formu ve her öğrenciye ait bir adet vesikalık fotoğrafı (fotoğrafın arkasına öğrencinin adı ve dalı yazılacaktır),
  • Proje özet, rapor ve planının (Microsoft Word dosyası haliyle) eklendiği CD’yi,

en geç 28 Şubat 2014 tarihi saat 17.00’a kadar Bölge Koordinatörlüğü adresine göndermeleri beklenmektedir. Bu tarihe kadar istenilen belgeleri göndermeyenlerin sergiye katılmayacakları varsayılacaktır.

Sonuçlara ilişkin bilgiler başvuru yapan öğrencilerin e-posta adreslerine gönderilecektir.

Taahhütname ve Bilimsel Etik ve Proje Katkı Beyanı Formlarına ulaşmak için tıklayınız.

Stant Ölçüleri için tıklayınız.

Bölge Sergi Alanları için tıklayınız.

21.02.2014 Yarışmalar, Araştırma Projeleri Yarışmaları