Program Çağrıları

Türkçe

IRASME 28. Çağrısı

IRASME Ağı'nın 28. çağrısı küçük ve orta ölçekli işletmelerin ağ üyesi ülkelerle geliştirdiği ortak Ar-Ge ve yenilik projelerini desteklemeyi amaçlamaktadır.

29 Eylül 2021 tarihine kadar açık kalacak olan çağrı ile çağrı üyesi ülkeler ile ikili ve çok taraflı işbirliğine olanak tanınmaktadır. Çağrıya dahil olan üye ülkeler arasında Almanya, Belçika (Flandre ve Valon Bölgeleri), Brezilya, Çekya, Kanada (Alberta Eyaleti), Lüksemburg, Rusya ve ülkemiz yer almaktadır.

CORNET 32. Çağrısı

Cornet Programı’nın 32. çağrısı ile küçük ve orta büyüklükte işletmelerin (KOBİ) rekabet öncesi kapasitelerini artıracak ihtiyaçlarına yönelik kolektif projelerin desteklenmesi hedeflenmektedir. Söz konusu çağrı ile desteklenecek projelerin KOBİ ihtiyaçları doğrultusunda akademi ortağınca gerçekleştirilmesi, çıktıların ise birden fazla KOBİ’nin faydasına olması ve çıktıların yaygınlaştırılması beklenmektedir.

CORNET 31. Çağrısı

Cornet Programı’nın 31. çağrısı ile küçük ve orta büyüklükte işletmelerin (KOBİ) rekabet öncesi kapasitelerini artıracak ihtiyaçlarına yönelik kolektif projelerin desteklenmesi hedeflenmektedir. Söz konusu çağrı ile desteklenecek projelerin KOBİ ihtiyaçları doğrultusunda akademi ortağınca gerçekleştirilmesi, çıktıların ise birden fazla KOBİ’nin faydasına olması ve çıktıların yaygınlaştırılması beklenmektedir.

IRASME 27. Çağrısı

IRASME Ağı'nın 27. Çağrısı küçük ve orta ölçekli işletmelerin ağ üyesi ülkelerle geliştirdiği ortak Ar-Ge ve yenilik projelerini desteklemeyi amaçlamaktadır.

31 Mart 2021 tarihine kadar açık kalacak olan çağrı ile çağrı üyesi ülkeler ile ikili ve çok taraflı işbirliğine olanak tanınmaktadır. Çağrıya dahil olan üye ülkeler arasında Almanya, Avusturya, Belçika (Flandre ve Valon Bölgeleri), Brezilya, Çekya, Kanada (Alberta Eyaleti), Lüksemburg, Rusya ve ülkemiz yer almaktadır.

26. Çağrı

IRASME ağının 26. Çağrısı ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik uluslararası araştırma, geliştirme ve yenilik projelerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

01 Haziran 2020 -  30 Eylül 2020 tarihleri arasında açık kalacak olan çağrı ile çağrı üyesi ülkeler ile ikili ve çok taraflı işbirliğine olanak tanınmaktadır. Çağrıya dahil olan üye ülkeler arasında Almanya, Belçika, Brezilya, Çekya, Kanada, LüksemburgRusya ve ülkemiz yer almaktadır.

25. Çağrı

IRASME ağının 25. Çağrısı ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik uluslararası araştırma, geliştirme ve yenilik projelerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

12 Aralık 2019 - 25 Mart 2020 tarihleri arasında açık kalacak olan çağrı ile çağrı üyesi ülkeler ile ikili ve çok taraflı işbirliğine olanak tanınmaktadır. Çağrıya dahil olan üye ülkeler arasında Almanya, Belçika, Çekya, Kanada, LüksemburgRusya ve ülkemiz yer almaktadır.

Sayfalar

Subscribe to RSS - Program Çağrıları