Makine İmalat Üst Düzey Önceliklendirme Grubu Toplantısı Yapıldı

-A +A

Makine imalat alanında TÜBİTAK bünyesinde güdümlü çağrıya çıkılacak alt teknoloji konularının belirlenmesine girdi sağlamak ve makine imalat araştırmalarındaki Ar-Ge yetkinliklerimizi belirlemek amacıyla “Makine İmalat Üst Düzey Önceliklendirme Grubu” toplantısı 3 Mayıs Perşembe günü TÜBİTAK Başkanlık Binasında gerçekleştirildi.

Makine İmalat Üst Düzey Önceliklendirme Grubu, sektördeki şemsiye kuruluşların ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey yöneticileri, sektöre yönelik somut çalışmaları olan akademisyenler ve makine imalat ana araştırma alanları arasındaki denge gözetilerek belirlenen sanayi üst düzey yöneticilerinden oluşturuldu. Ayrıca, toplantıya ilgili Bakanlıklardan üst düzeyde katılım sağlandı.

Ülkemizin 2023 yılı ulusal hedeflerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan Ulusal Bilim, Teknoloji ve Yenilik Stratejisi (UBTYS) 2011-2016 kapsamında makine imalat alanı “Ar-Ge ve yenilik kapasitemizin güçlü olduğu alanlar”dan biri olarak belirlenmişti.

UBTYS 2011-2016’nın odak noktasını konu bazlı güdümlü destek mekanizmaları ve destek programları oluşturuyor. Bu destek mekanizmalarına girdi oluşturmaya yönelik beşinci üst düzey önceliklendirme toplantısı makine imalat alanında gerçekleştirildi.  

 Fotoğrafların büyük halini görmek için üzerlerine tıklayınız.

    

18.01.2013 Kurumsal, Politikalar