Yenilikçiler için “Tarımsal Gıda Zincirinde Eko-Verimlilik” Konulu Çağrı

-A +A

Yenilikçiler için “Tarımsal Gıda Zincirinde Eko-Verimlilik” Konulu Çağrı

Avrupa-Akdeniz araştırma ve yenilik işbirliği kapsamında, yenilikçiler için “Tarımsal Gıda Zincirinde Eko-Verimlilik” konulu bir çağrı açılmıştır.

Avrupa Birliği destekli bir proje olan MedSpring projesi tarafından desteklenen ve Araştırma ve Yenilik alanlarında Akdeniz diyaloğunu güçlendirmeyi hedefleyen “Yenilikçiler için Tarımsal Gıda Zincirinde Eko-Verimlilik” konulu çağrının amacı; 14-15 Aralık 2016 tarihlerinde Amman’da (Ürdün) düzenlenecek olan Euro-MedHackaton etkinliğine davet edilecek, su-gıda-enerji alanında en iyi 30 yenilikçiyi seçmektir.

Euro-MedHackaton etkinliğine seçilecek 30 yenilikçinin (genç araştırmacılar ya da genç teknoloji yönlendirici girişimciler) Avrupa-Akdeniz bölgesinden katılması beklenmektedir.

Söz konusu etkinliğin formatının; çağrı kapsamında seçilen ve küçük gruplara ayrılan genç yenilikçilerin, yenilikçi ürün/süreç tasarımı ile sonuçlanacak olan 24 saatlik bir beyin fırtınası maratonu şeklinde planlanmaktadır.

Başvurular için son tarih 31 Ekim 2016’dır.

Çağrının tematik amacı, çağrı ödül, etkinlik süreci ve çağrı takvimi hakkında detaylı bilgiyi içeren çağrı metni için tıklayınız.

 

 

12.10.2016