TÜBİTAK’tan Savunma ve Güvenlik Teknolojileri alanında yeni çağrı

-A +A
TÜBİTAK SAVTAG 1007 Programı Kapsamında “Gemi Muharebe Etkinlik Değerlendirme (GEMED) Modeli Geliştirilmesi Projesi” çağrısı açıldı.
 
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı muharip suüstü gemilerine hava, suüstü ve sualtı ortamlarında bütünleşik olarak sanal ortamda muharebe etkinliğinin ölçebileceği/değerlendirebileceği bir imkân kazandırmayı amaçlayan Gemi Muharebe Etkinlik Değerlendirme (GEMED) Modeli Geliştirilmesi Projesi” çağrısı yayınlanmıştır.
 
Proje kapsamında, mühendislik seviyesinde çözünürlüğe sahip simülasyon tabanlı bir model geliştirilecektir. Bu model sayesinde muharip gemilerin farklı tehdit senaryoları dâhilinde mevcut ya da gelecekte sahip olması muhtemel sistemlerin oluşturacağı farklı konfigürasyonlara göre harekât etkinlikleri değerlendirilebilecektir. 
 
Bu çağrı kapsamında yapılan proje başvuruları, TÜBİTAK Savunma ve Güvenlik Teknolojileri Araştırma Destek Grubu (SAVTAG) tarafından 1007 Programı kapsamında değerlendirilecektir.
 
Proje çağrısının açılış tarihi 15 Temmuz 2015 olup, proje önerilerinin 15 Eylül 2015 saat 17:00’e kadar TÜBİTAK SAVTAG grubuna elden teslim edilmesi gerekmektedir.
 
22.07.2015 Destekler, Kamu, Ulusal Destek Programları