TÜBİTAK Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projelerine Destek Verecek

-A +A

TÜBİTAK BİDEB’in üniversitelerin Mühendislik ve Teknoloji Fakülteleri (Eski Teknik Eğitim) ile Ziraat Fakültelerinin ilgili bölümlerinde öğrenim gören ve bitirme projesi hazırlayan lisans öğrencileri için düzenlediği Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Yarışması’na başvurular 17 Mayıs’a uzatıldı.

TÜBİTAK’ın ilk kez başlattığı yarışmada Türkiye’deki sanayi sorunlarını çözmeyi hedefleyen ve/veya sanayide uygulama potansiyeli olan ürün/yöntem/süreç iyileştirme ve/veya geliştirmeye yönelik araştırma konusuna sahip projeler desteklenecektir.

Yarışmaya, üniversitelerin Mühendislik ve Teknoloji Fakülteleri ile Ziraat Fakültelerinin ilgili bölümlerinde öğrenim gören ve bitirme projesi hazırlayan lisans öğrencileri başvuru yapabilecek ve başvurular, bireysel olarak veya en fazla 10 kişiden oluşan gruplar halinde olacaktır.

Başvurular, elektronik ortamda alınacak olup jüri tarafından belgeler üzerinden yapılan ilk değerlendirme sonucu belirlenen projeler, TÜBİTAK tarafından tayin edilecek alanda sergilenecektir. Sergilenmeye değer bulunan projeler, sergi sırasında jüri tarafından, Yenilikçilik, Geliştirme Süreci, Yaygın Etki, Uygulanabilirlik/Kullanılabilirlik, kriterlerine göre değerlendirilerek tematik alanlarda ödüllendirilecek projeler belirlenecektir.

Yarışmada birinci aşamayı geçip sergilenmeye hak kazanan bitirme projelerinin tematik alanlara göre birincisi 10.000 TL, ikincisi 7.500 TL, üçüncüsü ise 5.000 TL ile ödüllendirilecektir.

Final büyük ödülünü almaya değer bulunan projeler için birincilik büyük ödülü 30.000 lira, ikincilik büyük ödülü 20.000 lira, üçüncülük büyük ödülü ise 15.000 lira olacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

16.05.2013 Burslar, Lisans, Burs Programları, 2241- A