Temiz Teknolojiler Girişimcilik Programı Yarı Finalistleri Açıklandı

-A +A

TÜBİTAK ve Birleşmiş Milletler Sinai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) tarafından ortaklaşa yürütülen ve "Temiz Teknolojiler" konusunda yaratıcı iş fikirleri ve projelerin desteklenmesini hedefleyen Uluslararası Girişimcilik Hızlandırıcı Programı yarı finalistleri belli oldu.

GCIP 2014 kategorilerinden “Yenilenebilir Enerji”, “Enerji Verimliliği”, “Atıktan Enerji Üretimi”, ve “Su Verimliliği” konularında toplam 217 adet başvuru alınmıştır. Alınan başvurular 9-10-11 Temmuz tarihlerinde düzenlenen açık panellerde konu uzmanları tarafından değerlendirilerek yarı-finalist olmaya uygun bulunan 27 takımın ikinci aşamaya geçmesi uygun görülmüştür. İkinci aşamaya geçen yarı finalist takımların listesi aşağıdadır.

GCIP Türkiye Temiz Teknolojiler Girişimcilik Hızlandırma Programı Yarı Finalistleri

Belirtilen başvuru koşullarına uyan ve başvurularını tam olarak tamamlayarak panellerde değerlendirilmeye uygun bulunan takımlar, başvurularına ilişkin panelist değerlendirmelerini yine başvuru esnasında oluşturmuş oldukları hesaplarından takip edebileceklerdir.

Katılım şartlarını sağlamayan ve/veya eksik doldurulan başvurular ön incelemeyi geçemeyerek panellerde yer alamadıkları için başvurularının niteliği ile ilgili herhangi bir geri bildirim almayacaklardır.

Programa 2014 yılında devam edemeyecek takımların başvurularının içeriğini geliştirerek ve/veya yeni fikir ve projeler ile önümüzdeki yıllarda da programımıza tekrar başvurmalarını temenni ederiz.

Yarı finalist takımlar, süreçle ilgili önümüzdeki günlerde bilgilendirilecektir. Tüm katılımcılara programa göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

GCIP Türkiye Program Yönetimi

18.07.2014 Destekler, Sanayi, Ulusal Destek Programları