Reklam Yasağında Değişiklik Yapıldı

-A +A

Bilindiği üzere, TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen programlar kapsamında kuruluşlar ile TÜBİTAK arasında imzalanan proje sözleşmelerinin “REKLAM YASAĞI” başlıklı maddelerinde TÜBİTAK-TEYDEB adını kullanabilmek için kuruluşların TÜBİTAK’tan onay almaları gerekmekteydi.

TÜBİTAK tarafından yapılan değerlendirme neticesinde, TÜBİTAK’tan onay almadan TÜBİTAK-TEYDEB adının kullanılması uygun görülmüş olup, bu kapsamda sözleşmenin ilgili maddesinin aşağıdaki şekilde değiştirilmesine karar verilmiştir.

 

MEVCUT HÜKÜM

YENİ HÜKÜM

Destek alarak başarıyla tamamlanmış proje sonucunda veya proje süresince ticari bir ürün ortaya çıkması ve pazara sunulması halinde, bu ürünün üzerinde, “Bu ürün TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programından yararlanılarak geliştirilmiş olup, ürün/hizmet ile ilgili tüm sorumluluk (Kuruluşun ticaret unvanı veya işletme adı) aittir.”  ifadesi TÜBİTAK onayı ile yer alabilir.

 

Destek alarak başarıyla tamamlanmış proje sonucunda veya proje süresince ticari bir ürün ortaya çıkması halinde, satış ve pazarlama faaliyetlerinde, “Bu ürün TÜBİTAK-TEYDEB Destek Programından yararlanılarak geliştirilmiştir. (Proje No:    ). Ancak,  ürün/hizmet ile ilgili tüm sorumluluk (Kuruluşun ticaret unvanı veya işletme adı) aittir.”  ifadesi kullanılabilir.

 

 

TÜBİTAK ile kuruluşlar arasında bundan sonra imzalanacak sözleşmeler yukarıda yer alan yeni hükme göre düzenlenecektir. Daha önce imzalanmış sözleşmeler kapsamında tamamlanmış veya devam eden projelerle ilgili olarak da, TÜBİTAK onayı almadan yukarıda belirtilen yeni hüküm çerçevesinde TÜBİTAK-TEYDEB adı kullanılabilecektir.

 

 

19.10.2018 Destekler, Sanayi, Ulusal Destek Programları