RE(ACT) Uluslararası Nadir ve Yetim Hastalıklar Kongresi’ne Özet Gönderimi İçin Son Tarih 22 Ocak 2018!

-A +A

Tarih: 7-10 Mart 2018

Yer: Bologna, İtalya  

Özet gönderimi için son tarih: 22 Ocak 2018

Kayıt için son tarih: 1 Mart 2018

RE(ACT) Uluslararası Nadir ve Yetim Hastalıklar Kongresi  ilk kez 2012 yılında BLACKSWAN Derneği tarafından, nadir ve yetim hastalıklar araştırmalarında faaliyet gösteren araştırmacılara, uluslararası işbirliklerinin artırılmasına yönelik ortak bir platform sunmak amacıyla gerçekleştirildi. 2012 yılından bu yana gerçekleşen 3 RE(ACT) Kongresi’nde yaklaşık 1500 kişi nadir hastalıklar araştırmaları hakkında konuşma, tartışma, bilgi ve deneyimlerini paylaşma fırsatı buldu. Dahası, farklı disiplinlerden bilim insanları ve araştırmacılar, hasta organizasyonlarıyla bilgi ve fikir alış verişinde bulundu.

Bu yıl 4.’sü düzenlencek RE(ACT) Kongresi TÜBİTAK’ın da ortakları arasında bulunduğu, ERA NET E-Rare-Nadir Hastalıklar Araştırma Programları Projesi ve BLACKSWAN Derneği tarafından organize edilmekte. Nadir hastalıklar araştırmalarında büyük bilimsel başarılara imza atmış dünya liderleri ile genç bilim insanlarını biraraya getirecek kongrede, nadir hastalıkların teşhisi ve tedavisi için yapılan bilimsel araştırmaları destekleyen pek çok hasta organizasyonu ile hasta tecrübelerini diğer katılımcılarla paylaşmak üzere orada bulunacak.

Notlar :

Katılımcıların, nadir hastalıklar araştırmaları hakkında son bilimsel ve teknolojik gelişmelerden haberdar olabileceği, söz konusu alanda uluslararası düzeyde araştırma faaliyetleri gerçekleştiren bilim insanlarıyla biraraya gelme fırsatı bulacağı RE(ACT) Uluslararası Nadir ve Yetim Hastalıklar Kongresi’ne 1 Mart 2018’e kadar başvuru yapılabilir.

ERA NET E-Rare-3 Projesi ve 10. Nadir Hastalıklar Araştırma Projeleri Çağrısı (JTC 2018) hakkında bilgi almak için e-rare@tubitak.gov.tr adresine e-posta gönderilebilir.

 

18.01.2018