Marmara Bölgesi TÜBİTAK Ar-Ge ve Yenilik Günü-II Düzenlendi

-A +A

TÜBİTAK tarafından, 24 Şubat 2011 tarihinde Edirne’de, Marmara Bölgesi’ne yönelik olarak “Marmara Bölgesi TÜBİTAK Ar-Ge ve Yenilik Günü-II” düzenlendi.

Devlet Bakanı Prof. Dr. Mehmet AYDIN’ın himayelerinde düzenlenen “Marmara Bölgesi TÜBİTAK Ar-Ge ve Yenilik Günü-II”ye, Edirne, Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ illerinden valiler, belediye başkanları, üniversite rektörleri, il özel idaresi genel sekreterleri, sanayi ve ticaret odaları başkanları, Ar-Ge projesi yapan özel sektör temsilcileri, kamu araştırma enstitülerinin müdürleri ve yükseköğretim sektöründen temsilciler katıldı.

Marmara Bölgesi’nde yapılan Ar-Ge ve yenilik çalışmalarını gözden geçirmek, ülkemizin Ulusal Ar-Ge ve Yenilik Sistemi’ndeki mevcut durumunu, ulusal ve uluslararası Ar-Ge destek olanaklarını katılımcılarla paylaşmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, etkinliğe katılan illerimizin bilim, teknoloji ve yenilik potansiyelini ortaya çıkararak, rekabet gücünü daha da artırmaya ve sürdürülebilir kılmaya yönelik görüş alışverişinde bulunularak öneriler paylaşıldı.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Nüket Yetiş’in Sunuşu

FOTOĞRAFLAR

Fotoğrafların büyük hallerini görmek için üzerilerine tıklayın.

24.12.2012 Kurumsal, Politikalar, Arşiv