KONNECT Proje Pazarı 21 – 22 Eylül 2015 Tarihlerinde İstanbul’da Gerçekleştirildi

-A +A

Güney Kore ile işbirliğini artırmak ve araştırmacılar arasındaki diyaloğu güçlendirmek amacıyla oluşturulmuş Avrupa Birliği 7. Çerçeve Program Projesi KONNECT kapsamında 15 Eylül – 15 Kasım 2015 tarihleri arasında “Kaynaklar ve Sürdürülebilirlik” alanlarında bir dolaşım çağrısı açıldı.

KONNECT Dolaşım Çağrısını duyurabilmek ve Güney Kore, Avrupa ve Türkiye’den araştırmacıları bir araya getirebilmek amacı ile 21 - 22 Eylül 2015 tarihinde İstanbul’da TÜBİTAK tarafından bir Proje Pazarı düzenlendi. Anılan etkinliğe Güney Kore ve Avrupa’dan KONNECT Dolaşım Çağrısı için proje sunacak araştırmacılar katılım sağladı.

Etkinlik kapsamında katılımcılara KONNECT çağrısı, H2020 programları ve açılacak olan KONNECT EUREKA çağrısı ile ilgili bilgi verildi. Bununla birlikte, katılımcılar kendi çalışmaları ve proje fikirleri ile ilgili sunumlar gerçekleştirdiler. Etkinlik sonunda katılımcıların KONNECT çağrısı kapsamında konsorsiyum oluşturabilmeleri için bir oturum düzenlendi. Bu oturumda pek çok Koreli ve Avrupalı araştırmacı ikili görüşmeler gerçekleştirdiler.

29.09.2015 Kurumsal, Uluslararası