COMSATS – Mısır Ulusal Araştırma Merkezi Doktora Sonrası Burs Programına Başvurular Alınmaya Başlandı!

-A +A

COMSATS (Commission on Science and Technology for Sustainable Development in the South-COMSATS) ile Mısır Ulusal Araştırma Merkezi (National Research Center, Egypt-NRC) arasındaki işbirliği çerçevesinde, COMSATS üye ülkelerindeki araştırmacılar için “Mısır Ulusal Araştırma Merkezi Doktora Sonrası Bursu” isimli bir destek programı oluşturulmuştur.

 

NRC Mısır'ın en büyük multi-disipliner Ar-Ge merkezi olup başta sanayi, sağlık ve diğer ulusal ekonomi sektörlerindeki temel ve uygulamalı araştırmaları teşvik etmeyi amaçlamaktadır. NRC, COMSATS üye ülkelerindeki araştırmacılara her yıl, 5 doktora sonrası burs programı oluşturmaktadır. Söz konusu program konuları: “Tıbbi Uygulamalar için Biyometaryaller”, “Tekstil Kimyası ve Teknolojisi”, “Bitki Biyoteknolojisi”, “Güneş Enerjisi Dönüşümü için Yakıt Pili Uygulaması veya Nanopartiküller için Elektro-Katalizör olarak Nanometaryel Sentezi” ve “Polimer Sentezi ve Uygulaması”dır.

 

İlgili destek programına başvuru yapacak adaylar, COMSATS üye ülkelerindeki araştırma enstitüleri ya da üniversitelerinde çalışan, doktora derecesine en geç 1 Temmuz 2015 tarihinde hak kazanmış, 30-40 yaşları arasında, yeterli derecede İngilizce yetkinliğine sahip ve yukarıda bahsedilen 5 alan ile ilişkili olarak NRC bünyesindeki bir öğretim üyesi ile koordinasyon halinde bir araştırma önerisi sunmuş olmalıdır.

 

Burs için, araştırma önerisine bağlı olarak 1-2 aylık bir süre öngörülmektedir. Burs kapsamında, bursiyerin konaklaması, ulaşım ve araştırma masrafları NRC tarafından sağlanacaktır.

 

Programa başvurular için son tarih 30 Eylül 2018’dir. Değerlendirme sonuçları en geç 31 Ocak 2019 tarihinde açıklanacaktır. Öneri başvuru formu ve burs broşürüne buradan ulaşabilirsiniz. Başvuru koşulları ve detaylarla ilgili tüm sorularınızı conf@trdegypt.org e-posta adresine iletebilirsiniz.

30.08.2018 About Us, International, Multilateral Cooperation