Patentler

-A +A

TÜBİTAK’ın hak sahibi olduğu ve tüm dünya çapında koruması devam eden 126 patent ailesinden doğmuş toplam 376 adet patent/patent başvurusu tabloda verilmektedir. (Tabloya erişim için tıklayınız.)

393 adet patent/patent başvurusu içerisinde; süreci devam eden 62'si Türkiye olmak üzere 102 ulusal safhada patent başvurusu ve süreci tamamlanmış 64'ü Türkiye olmak üzere 274 ulusal safhada tescilli patent bulunmaktadır. Ayrıca, bölgesel koruma sağlamak amacıyla, süreci devam eden 17 Avrupa patent başvurusu olup, süreci tamamlanmış 41 Avrupa tescilli patenti ve 2 Avrasya tescilli patenti bulunmaktadır.

İlgili tabloda sarı renk ile belirtilenler süreci devam eden patent başvurularını, yeşil renk ile belirtilenler tescil edilmiş patentleri temsil etmektedir.

İlgili patent/patent başvurusuna dair bibliyografik bilgileri de içeren detaylı bilgilere tabloda belirtilen bağlantılardan ulaşılabilir.

Patent/patent başvurusunun geçerli olduğu ve tabloda kısaltmalarla belirtilen ülke kodlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir.

http://www.wipo.int/pct/guide/en/gdvol1/annexes/annexk/ax_k.pdf