TÜBİTAK Yayınları “CNR 2. Mersin Kitap Fuarı”nda

-A +A

TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları, 24 Kasım - 02 Aralık 2017 tarihinde Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle organize edilen “CNR 2. Mersin Kitap Fuarı”na katılıyor. Fuarda ayrıca 1-2 Aralık 2017 tarihlerinde, Prof. Dr. Mehmet Başar tarafından yazılan, TÜBİTAK Popüler Bilim Kitabı olarak basılıp satışa sunulan "Bir Girişimcilik Yolculuğu-Değer Yaratımı ve Girişimci Düşüncelerin Temeli" adlı kitabın imza günleri düzenlenecek.

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalarla, fuarda TÜBİTAK’ın farklı yaş gruplarına yönelik yaklaşık 350 başlıkta, TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları kitapseverlerle buluşuyor.

Bilim okuryazarlığının küçük yaşlarda kazandırılmasını öncelikli hedeflerinden biri olarak benimseyen TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları, fuarda okurlarıyla daha yakından iletişim kurma olanağı buluyor. Okul öncesi, çocuk, gençlik, başvuru ve yetişkin kitaplarının okura sunulduğu TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları standına, her yaştan okur yoğun ilgi gösteriyor. Satışların yüzde 10 indirimle gerçekleştirildiği fuarda, ziyaretçilere yayınlarla ilgili geniş bilgiler veriliyor.

Popüler bilim kitaplarına ilgi duyan okurlarla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunmanın önemine inanan TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları, düzenli olarak kitap fuarlarına katılmayı sürdürüyor.

23.11.2017