TÜBİTAK’a Tayvan’dan İşbirliği Ziyareti

-A +A

4 Ekim 2016 tarihinde Tayvan Kültür Misyonu Temsilcisi ile birlikte Tavyan'ın önde gelen araştırma kurumlarının yöneticilerinden oluşan bir heyet TÜBİTAK'a ziyarette bulunarak TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Sn. Prof.Dr. Mehmet Çelik ile görüştü. 

Hsinchu Science Park Bureau direktörü,  National Applied Research Laboratory National Space Organization direktörü ve National Chung-Shan Institute of Science and Technology (NCSIST) yöneticilerinin katıldığı toplantıda TÜBİTAK'tan SAGE Enstitü Md. ve Müdür Yrd. ile TEYDEB Başkanı da hazır bulundu.

Tayvan ile yürütülmekte olan işbirliklerinin durumu tartışılarak ilişkilerin daha ileri seviyeye taşınmasının her iki ülke için de yararlı olacağı hususunda görüş birliğine varıldı. Karşılıklı ilgi alanlarından bahsedilerek olası işbirliği fırsatları gözden geçirildi. Ortak yürütülen çalışmaların geliştirilerek daha ileri taşınması ve iyi niyet temennileri ile ziyaret sona erdi. Ziyaret sonrasında, Tayvan teknik heyeti ile TÜBİTAK enstitüleri arasında bilimsel işbirliğini artırma amaçlı tanışma toplantıları düzenlendi.

11.10.2016