2017 yılı EMBO Yerleşim Desteği Programı Son Başvuru Tarihi 15 Nisan 2017!

-A +A
Yazıcı-dostu sürüm

EMBO Yerleşim Desteği Programı, Türkiye, Hırvatistan, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Portekiz’in bir araya gelerek, yaşam bilimleri alanında genç araştırmacıların ülkelerine dönerek, araştırma faaliyetlerine kendi laboratuvarlarını kurarak devam etmelerini sağlayan bir destek programıdır.

Destek miktarı 3 ila 5 yıl süreyle 50.000€/yıl olup, desteği almaya hakkazanan araştırmacılar aynı zamanda EMBO'nun Genç Araştırmacı ödülüne ait tüm ayrıcalıkları elde etmektedirler. Türkiye’den şu ana kadar 27 araştırmacımız bu desteği almaya hakkazanmıştır. 2016 yılı Yerleşim Desteği alan araştırmacılarımız:

Murat Alper Cevher

Bilkent Üniversitesi, Ankara

Abdullah Kahraman

Sabancı Üniversitesi, İstanbul

Başvuru için araştırmacılarda aranan koşullar:

  • Mükemmel bir yayın düzeyi
  • Son başvuru tarihi itibarıyla, başvuruda bulunacak ülkede bir araştırma enstitüsü veya üniversitenin tam-zamanlı çalışanı olmak; ya da son iki yılda bu ülkede bir laboratuvar kurmuş olmak (iki yılın sayımı, başvuru yapılacak yılın 1 Ocak tarihinden itibaren başlar).
  • Başvuru tarihinden önce, 4 yıl içinde, başvuruda bulunulan ülke dışında üst üste en az iki yıl çalışmış olmak.

EMBO Yerleşim Desteği Programı’na başvuru http://www.embo.org/funding-awards/installation-grants/apply ve programla ilgili bilgilere http://www.embo.org/funding-awards/installation-grants bağlantısından ulaşabilirsiniz.

EMBO destek ve programlarıyla ilgili tüm sorularınızı TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürlüğü’nden EMBO Ulusal İrtibat Noktası Dr. Jale ŞAHİN’e, embo@tubitak.gov.tr , iletebilirsiniz.

14.04.2017