e-Başvuru

-A +A
Yazıcı-dostu sürüm
Başvurular, internet üzerinden e-bideb.tubitak.gov.tr adresine online olarak yapıldıktan sonra (online başvuru sistemi, başvurunun tamamlandığı mesajını verdikten sonra) sistem tarafından oluşturulacak olan formun pdf çıktısının son sayfası imzalanıp geri kalan sayfaları paraflandıktan sonra ilgili dönemin son başvuru tarihini izleyen 5 iş günü içerisinde TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı’na (BİDEB) ulaşacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir.
 
Etkinlik başvurusu ilgili dönemin son başvuru tarihi mesai saati bitimi olan 17.30’a kadar yapılmalıdır. Mesai saati bitiminde sistem otomatik olarak kapanacağından başvuru işlemini sonlandırmak mümkün olmayacaktır.
 
Başvurular değerlendirme için panelist/danışmanlara online olarak gönderileceğinden, istenen bilgi ve belgelerin eksiksiz doldurulması ve tümünün sisteme yüklenmesi zorunludur. Aksi takdirde yapılacak itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır.
 
Başvuru koşullarından herhangi birini sağlamayan, yanıltıcı beyan içeren, online başvuru sistemine eksik belge yükleyen ve online müracaat dışında yapılmaya çalışılan başvurular işleme konulmaz.