2219 - Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı

-A +A
Yazıcı-dostu sürüm

Doktorasını ya da Tıbbi Bilimlerde doktora ya da uzmanlığını almış araştırmacıların/bilim insanlarının araştırmalarını yurt dışında yürütebilmeleri için destek verilmektedir.

2014 Yılında Program Koşullarında Yapılan Değişiklikler

1.     “YÖK, TÜBİTAK ve diğer kamu kurumlarının yurt dışı araştırma burslarının herhangi birinden son üç yıl içinde toplamda 12 ay ve daha fazla süreyle yararlanmamış olmak” şartı değiştirilmiştir. 2014 yılından itibaren, TÜBİTAK dışında herhangi bir kamu kurum/kuruluşunun yurt dışı araştırma burslarından son üç yıl içinde yararlananlar programa başvuru yapabileceklerdir. *S.S.S bölümünde detaylı bir örnek verilmiştir.

2.     Doktora derecesini yurt dışında alanlar için başvuru sırasında YÖK’ten alınan diploma denklik belgesi istenmeyecektir. Adaylardan, burs almaya hak kazananların burslarını başlatmaları için YÖK’ten alınan diploma denklik belgesini sunmaları gereklidir.

Detaylar için ilgili sekmeleri inceleyiniz.

 

ÖNEMLİ DUYURU:

Program başvuru sürecinde yaşanan aşırı yoğunluktan dolayı web sayfasında mevcut olan bilgilerle ilgili alınan elektronik posta ve telefonlara yanıt verilemeyecektir, diğer konularda gelen elektronik posta ve telefonlara saat 13:30-17:30 saatleri arasında cevap verilecektir.