Patentler

 

TÜBİTAK’ın hak sahibi olduğu ve tüm dünya çapında koruması devam eden 125 patent ailesinden doğmuş toplam 354 adet patent/patent başvurusu tabloda verilmektedir. (Tabloya erişim için tıklayınız.)

354 adet patent/patent başvurusu içerisinde; süreci devam eden 78'i Türkiye olmak üzere 128 ulusal safhada patent başvurusu ve süreci tamamlanmış 41'i Türkiye olmak üzere 226 ulusal safhada tescilli patent bulunmaktadır. Ayrıca, bölgesel koruma sağlamak amacıyla, süreci devam eden 26 Avrupa, 1 de Avrasya patent başvurusu olup süreci tamamlanmış 28 Avrupa tescilli patenti ve 3 Avrasya tescilli patenti bulunmaktadır. 

İlgili tabloda sarı renk ile belirtilenler süreci devam eden patent başvurularını, yeşil renk ile belirtilenler tescil edilmiş patentleri temsil etmektedir.

İlgili patent/patent başvurusuna dair bibliyografik bilgileri de içeren detaylı bilgilere tabloda belirtilen bağlantılardan ulaşılabilir.

Patent/patent başvurusunun geçerli olduğu ve tabloda kısaltmalarla belirtilen ülke kodlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir.

http://www.wipo.int/pct/guide/en/gdvol1/annexes/annexk/ax_k.pdf